PREZYDENT KRAKOWA PROF. JACEK MAJCHROWSKI ZAPRASZA

Aktualności

5. Międzynarodowy Festiwal Materia Prima

Dodano: sobota, 14 wrzesień 2018


5. Międzynarodowy Festiwal Materia Prima

Materia Prima. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy to wydarzenie unikalne na skalę światową. Festiwal dedykowany jest TEATROWI FORMY i stanowi kontynuację tradycji polskiego teatru plastycznego, twórczości artystów takich jak Tadeusz Kantor czy Józef Szajna.

Podczas Festiwalu po raz kolejny wystąpią światowej sławy teatry, obecne na międzynarodowych, prestiżowych festiwalach, doceniane przez publiczność na całym świecie, wielokrotnie nagradzane. Materia Prima jest adresowanym do widzów dorosłych Festiwalem polskich prapremier i artystów odkrywanych dla polskiej publiczności.

 

100% TEATRU W TEATRZE

Materia Prima prezentuje spektakle odkrywcze i zaskakujące, w których teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplata z multimediami, a także formami teatru lalek, masek i cieni. Program Festiwalu tworzą przedstawienia atrakcyjne, zjawiskowe, perfekcyjnie zagrane. Materia Prima jest Festiwalem stworzonym wbrew ogólnie panującym trendom w sztuce. Zamiast brzydoty i dyskusji o wszechobecnym kryzysie kultury, za którą czai się kryzys cywilizacyjny, proponuje porządkowanie świata. Na Widzów czeka duża dawka piękna, wzruszenia i zachwytu – słowem wiele niezapomnianych, teatralnych przeżyć. 

 

Do udziału w 5. edycji Festiwalu zaproszeni zostali : Compagnia Finzi Pasca, les ballets C de la B, Gecko, Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault, Jakop Ahlbom, FC Bergman, WHS, National Dance Company Wales, Patricia Guerrero, Merlin Puppet Theatre, Viktor Antonov, Sofie Krog Theater. 

 

Więcej informacji wkrótce! 
 

5. Materia Prima :

primo UZALEŻNIA
secundo HIPNOT YZUJ E
tertio ZNIEWALA
quarto OCZAROWUJE
quinto FASCYNUJ Epowrót »

 
Organizator:
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków
Projekt strony www:
Agencja Interaktywna EUROHOST