PREZYDENT KRAKOWA PROF. JACEK MAJCHROWSKI ZAPRASZA

Aktualności

Adam Mickiewicz jedzie do Stolicy!

Dodano: wtorek, 26 grudzień 2016


Adam Mickiewicz jedzie do Stolicy!
Był już we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Teraz czas na Warszawę
 
Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę naszej akcji „Artyści na Cokoły – Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich”, będącej zapowiedzią Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA, który odbędzie się od 18 do 25 lutego 2017 roku w Krakowie.
Po odwiedzeniu Dolnego i Górnego Śląska oraz Małopolski, replika pomnika Adama Mickiewicza przygotowana przez plastyków Teatru Groteska pojedzie do Warszawy. Tam w środę, 28 grudnia, stanie na Placu Konstytucji. O godz. 14 pomysłodawca akcji i dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek odsłoni monument, opowie o okolicznościach jego powstania i celach akcji. „Adaś” postoi w Warszawie do piątku, 30 grudnia. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Prezydent Stołecznego Miasta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 
Akcji towarzyszy plebiscyt – każdy może zagłosować na wybranego przez siebie polskiego artystę, którego chciałby zobaczyć w Rotacyjnej Galerii. W pierwszej piątce osobistości wyłonionych przez mieszkańców Krakowa znaleźli się Andrzej Wajda, Stanisław Wyspiański, Jerzy Stuhr, Wisława Szymborska i Czesław Miłosz. Kto zwycięży w Warszawie?
Zachęcamy do śledzenia przebiegu tego przedsięwzięcia i włączenia się w dyskusję o znaczeniu artystów w codziennym życiu, a także oddania głosu w plebiscycie poprzez formularz ze strony www.materiaprima.pl!


powrót »

 
Organizator:
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków
Projekt strony www:
Agencja Interaktywna EUROHOST