PREZYDENT KRAKOWA PROF. JACEK MAJCHROWSKI ZAPRASZA

Aktualności

Adam Mickiewicz podróżuje do Katowic!

Dodano: wtorek, 14 grudzień 2016


Adam Mickiewicz podróżuje do Katowic!

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę naszej akcji „Artyści na Cokoły – Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich”, będącej zapowiedzią Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA, który odbędzie się w lutym 2017 roku w Krakowie.

Tym razem replika pomnika Adama Mickiewicza przygotowana przez artystów Teatru Groteska pojedzie do Katowic. Tam w piątek, 16 grudnia, stanie przed Magistratem, nieopodal katowickiego Rynku. O godz. 14 pomysłodawca akcji i dyrektor Teatru Adolf Weltschek odsłoni monument, opowie o okolicznościach jego powstania i celach akcji, a wcześniej – o godz. 13:30 – spotka się z dziennikarzami na briefingu prasowym. Aktywny udział w akcji zapowiedziała grupa młodzieży z Katowic, która przy pomniku wieszcza chce odczytać jego najbardziej znaczące utwory.

Do tej pory kopia monumentu Adama Mickiewicza odwiedziła Wrocław oraz Kraków, gdzie zmierzyła się z oryginałem. Jeszcze w grudniu „Adaś” pojedzie do Warszawy. Akcji towarzyszy plebiscyt – każdy może zagłosować na wybranego przez siebie polskiego artystę, którego chciałby zobaczyć w Rotacyjnej Galerii. W pierwszej piątce osobistości wyłonionych w listopadowym plebiscycie przez mieszkańców Krakowa znaleźli się Andrzej Wajda, Stanisław Wyspiański, Jerzy Stuhr, Wisława Szymborska i Czesław Miłosz. Kto zwycięży w Katowicach? Dowiemy się już wkrótce.

Zachęcamy do śledzenia przebiegu całej akcji oraz oddania głosu w plebiscycie poprzez formularz ze strony www.materiaprima.pl!

Głosy można oddawać również poprzez pobranie, wypełnienie i przesłanie formularza na adres d.jarzyna@groteska.plFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 powrót »

 
Organizator:
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków
Projekt strony www:
Agencja Interaktywna EUROHOST