PREZYDENT KRAKOWA PROF. JACEK MAJCHROWSKI ZAPRASZA

Aktualności

ARTYŚCI NA COKOŁY- Rotacyjna Galeria Pomników!

Dodano: sobota, 04 październik 2016


ARTYŚCI NA COKOŁY- Rotacyjna Galeria Pomników!

Coraz częściej wypieramy ze społecznej świadomości znaczenie i rolę artystów oraz sztuki. Jednocześnie w skomplikowanej, niepewnej rzeczywistości wielu z nas tęskni za wartościami i przewodnikami duchowymi. Artyści na cokoły – rotacyjna galeria pomników to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Radę Obywatelską, która ma być lekarstwem na społeczną erozję i ukojeniem najgłębszych tęsknot.

Narzędziem akcji będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych pomników w Polsce, artysty, który jest symbolem przywództwa duchowego narodu, czyli monument Adama Mickiewicza z krakowskiego Rynku. Jego kopia będzie pierwszym eksponatem wędrującej po kraju Rotacyjnej Galerii Pomników, która przyciągnie obywateli i sprawi, że zaangażują się w sztukę.

Każdy z uczestników będzie miał w zasięgu ręki pomniki wybranych w plebiscycie artystów. Jednocześnie społeczno-ekonomiczne koszty tego projektu będą minimalne, a współczynnik ceny do jakości bardzo korzystny. Celem akcji jest bowiem również zwrócenie uwagi na równowagę finansową państwa.

Do pobrania formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ROTACYJNA GALERIA POMNIKÓW 


Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: d.jarzyna@groteska.pl

Zachęcamy do głosowania!!!powrót »

 
Organizator:
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków
Projekt strony www:
Agencja Interaktywna EUROHOST