PREZYDENT KRAKOWA PROF. JACEK MAJCHROWSKI ZAPRASZA

Aktualności

Festiwal MATERIA PRIMA. Komunikat prasowy. 19.02.2017

Dodano: wtorek, 19 luty 2017


Festiwal MATERIA PRIMA. Komunikat prasowy. 19.02.2017

Klub dyskusyjny festiwalu: METERIA PRIMA ma głos!
 

Podczas festiwalu zapraszamy na spotkania z twórcami przedstawień, którzy podczas tegorocznej edycji pokazują w Krakowie swoje widowiska. Spotkania będą się odbywały w po spektaklach, w miejscu ich prezentacji. Jedynie przedstawienie Aria NoGravity Dance Company rozpocznie się spotkaniem. Rozmowy z artystami potrwają pół godziny i będą tłumaczone na język polski.

 

19.02 –  Thang Long Puppetry Theatre „Tradycyjne lalki wodne”,  po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi  Karol Suszczyński, (Centrum Kongresowe ICE)

 

19.02 – CCN Créteil & Val-de-Marne / Compagnie Käfig – dir. Mourad Merzouki „Pixel”,  po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Katarzyna Bester, (Centrum Kongresowe ICE)

 

22.02 – Compagnie Marie Chouinard „bODY_rEMIX/gOLDBERG _vARIATIONS”, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi  Julia Hoczyk, (Centrum Kongresowe ICE)

 

24.02Compagnia Finzi Pasca „La Verità”, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 18.30,  prowadzi Karol Suszczyński, (Centrum Kongresowe ICE)

 

24.02 – NoGravity Dance Company „Aria”,  przed (!) spektaklem o godzinie 20.30, prowadzi  Katarzyna Bester, (Nowohuckie Centrum Kultury)

 

24.02. – Jakop Ahlbom „Horror”, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Amelia Wichowicz, (Centrum Kongresowe ICE)

 

Informacje o prowadzących:
 

Katarzyna Bester - teatrolog, krytyk i kurator. Przygotowuje się do obrony doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim poświęconego przedstawieniom interkulturowym.
 

dr Amelia Wichowicz - filmoznawca, specjalizuje się w horrorze filmowym.

 

Julia Hoczyk- teatrolog, krytyk i teoretyk tańca, redaktor. Pracuje w Instytucie Muzyki i Tańca, gdzie prowadzi portal taniecPOLSKA.pl.
 

Karol Suszczyński- teatrolog, literaturoznawca, historyk teatru lalek. Doktorant Instytutu Badań Literackich PAN i wykładowca na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku.

 

UWAGA! Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej www.materiaprima.pl, w zakładce press room codziennie jest wgrywana nowa porcja zdjęć z przedstawień festiwalowych, przeznaczonych dla mediów (do pobrania), w rozdzielczości także do wydań papierowych. Zdjęcia są opisane. Zachęcamy to korzystania z festiwalowego serwisu fotograficznego.powrót »

 
Organizator:
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków
Projekt strony www:
Agencja Interaktywna EUROHOST