PREZYDENT KRAKOWA PROF. JACEK MAJCHROWSKI ZAPRASZA

Aktualności

Krakowski pomnik Mickiewicza w Warszawie

Dodano: wtorek, 28 grudzień 2016


Krakowski pomnik Mickiewicza w Warszawie

Replika krakowskiego pomnika Adama Mickiewicza została odsłonięta w Warszawie! Słynny „Adaś”, symbol Krakowa stanął w stolicy na placu Konstytucji. Odsłonięcie pomnika, które odbyło się w środę 28 grudnia, jest częścią ogólnopolskiej akcji Festiwalu MATERIA PRIMA: ARTYŚCI na COKOŁY - Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich i zapowiada rozpoczynającą się 18 lutego w Krakowie 4. edycję tego międzynarodowego święta teatru.Odsłonięcia pomnika w Warszawie, które objęła honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz, dokonał Adolf Weltschek, dyrektor krakowskiego teatru Groteska oraz Stanisław Dembski, twórca Teatru Pijana Sypialnia. 
 

Odsłonięcie pomnika jest częścią akcji performatywnej przygotowanej przez Festiwal MATERIA PRIMA: ARTYŚCI na COKOŁY - Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich. Dalekosiężnym celem akcji jest stworzenie Rotacyjnej Galerii Pomników Artystów Polskich, złożonej z pięciu pomników artystów wyłonionych w plebiscycie.

Dlatego też przy pomniku Adama Mickiewicza znajduje się urna, do której można wrzucać kupony z nazwiskami  artystów, którzy powinni trafić na cokoły! Zachęcamy również do głosowania przez Internet! Formularz do pobrania na stronie www.materiaprima.pl!  powrót »

 
Organizator:
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków
Projekt strony www:
Agencja Interaktywna EUROHOST