Circus Funestus

Sofie Krog Teater (Dania)

15, 16 lutego 2019

Godz. 18:00

TEATR GROTESKA
UL. SKARBOWA 2
Sala Kopułowa

Czas trwania: 55 minut
Bilety: 50zł

Pomysł, historia, reżyseria i animacja:
Sofie Krog & David Faraco

Wykonanie lalek i filmu z udziałem lalek:
Sofie Krog

Scenografia i światło:
David Faraco

Muzyka:
Cuco Perez

Konsultacja reżyserska:
Martin Toft

Zdjęcia: Jakob Eskildsen

Sofie Krog Teater to dwuosobowy teatr objazdowy, który produkuje inspirowane filmem przedstawienia lalkowe dla młodzieży i dorosłych. Teatr powstał w 2003 roku i dał wówczas premierę spektaklu Diva. W 2007 roku Sofie Krog połączyła siły z Davidem Faraco, razem stworzyli spektakle "The House" i "Circus Funestus". Teatr występował w ponad 26 krajach na całym świecie.

Sofie Krog, Dunka (ur.1977 r.), odbyła trening w zakresie teatru fizycznego i aktorstwa w szkołach komedii i mimu w Danii i Anglii. Wciągnięta w świat lalek z sukcesem tworzy jako samouk lalkarstwa – lalkarz i konstruktor lalek. Sofie pracuje także w filmie i telewizji; wraz z wieloma znanymi lalkarzami, animatorem w słynnej filmowej produkcji „Strings”. David Faraco, Hiszpan (ur. 1972 r.), studiował teatr w Hiszpanii, a dziś pracuje jako profesjonalny lalkarz, scenograf, technik sceny i aktor. Prze dziewiętnaście lat pracował dla Titirimundi, największego hiszpańskiego festiwalu teatru lalek. Od wielu lat współpracuje także z Libélula Puppet Theatre Company. Od 2004 roku Faraco jest aktorem, scenografem i projektantem lalek w teatrze Nao D.amores.

Apokaliptyczna komedia miłosna.

Wieczorne przestawienie właśnie się zaczęło, Circus Funestus bawi zadowoloną publiczność subtelnymi numerami cyrkowymi. Ale tego wyjątkowego wieczoru mikroskopijny bohater, pan Flea (Pchła), postanawia publicznie wyznać swoją miłość uroczej słonicy Miss Eleonor! Ta beznadziejna deklaracja miłości sprawia, że intryga zaczyna się toczyć. Bezwzględny złoczyńca, Mr. Whip (Bat), oszalał z zazdrości i cały zabawny program cyrkowy zmierza ku destrukcji … tak rozpoczyna się toczone w szaleńczym tempie polowanie, by uratować miłość i cyrk od upadku.

Witamy na wyjątkowym cyrkowym przedstawieniu, w którym lalki, film, muzyka i efekty specjalne tworzą komiczne, pełne magii uniwersum

Polska premiera!

„Niesamowite i oryginalne.Lalki, muzyka i film współgrają doskonale w tej opowieści o życiu i śmierci.”

Politiken Denmark

„Bajeczne, piękne i mroczne.”

Den 4 Væg 2017- Denmark