Folk / Atalaÿ

National Dance Company Wales (Wielka Brytania)

22, 23 lutego 2019

Godz. 20:30

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY
AL. JANA PAWŁA II 232

Czas trwania:

„Folk” – 30 minut

„Atalaÿ” – 25 minut

(przerwa między spektaklami 20 minut)

Bilety: 80 zł

„Folk”

Choreograf: Caroline Finn

Artysta wizualny, scenografia i projekty: Joe Fletcher

Muzyka: Barcarola (Offenbach i Giraud)  Mantavoni i jego Orkiestra, Midnight Waltz Adam Hurst, O Zorbas Mikis Theodorakis, Homo Fugit velut umbra  Christina Pluhar & L’Arpeggiata, Black Gold  Armand Amar & Sarah Nemtanu, Pepa  Carles Santos, Threnody Goldmund

Reżyseria światła: Joe Fletcher

Projekt kostiumów: Gabriella Slade


„Atalaÿ”

Choreograf: Mario Bermudez Gil

Projekt kostiumów: Brighde Penn

Reżyseria światła: Joe Fletcher

Muzyka: Redundancy Charm Study  G.S. Sultan, Dhol Rinse Asian Dub Foundation: Only the Circle Deru, Our Firat Agit Erkan, Toz Pembe  Mercan Dede.

Tancerze: Cyril Durand-Gasselin, Edward Myhill, Elena Sgarbi, Julia Rieder, Marine Tournet, Mathew Prichard, Nikita Goile, Tim Volleman, Aisha Naamani (tancerz na stażu), Queenie Maidment-Otlet (tancerz na stażu)

 

Zdjęcia: Rhys Cozens, Sian Threnberth

National Dance Company Wales (NDCWales) jest zdobywającym liczne nagrody teatrem repertuarowym, którego siedziba mieści się w Dance House Millennium Centre w Cardiff - w Walii. Prezentuje twórczość najwybitniejszych międzynarodowych choreografów, a także rodzących się talentów w dziedzinie tańca. Choreografie do ostatnich przedstawień tworzyli m.in.: Lee Johnston, Jeroen Verbruggen, Alexander Ekman, Johan Inger, Stephen Petronio i Christopher Bruce.

W obecnym repertuarze znajdziemy też choreografie Marcosa Morau i Caroline Finn, która na stałe współpracuje z teatrem. NDCWales daje występy w teatrach w Walii, Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Taniec współczesny jest dla nich sposobem, by na nowo opowiadać stare historie, połączeniem pełnej życia fizyczności z niezapomnianą muzyką i piękną scenerią.

Folk w choreografii Caroline Finn to tajemnicza bajka w stylu vintage, która rozgrywa się pod gałęziami odwróconego drzewa. Przedstawienie trudno poddaje się interpretacji. W dziwacznym i surrealistycznym obrazie życia wspólnoty w Folk ponure postaci, powołane do życia przez Caroline Finn, malują fantastyczne obrazy. Choreografii i mrocznemu humorowi towarzyszą zniewalająca ścieżka dźwiękowa i wyrazista, silnie zapadająca w pamięć plastyka spektaklu.

Atalaÿ to wieża strażnicza, z której odległe krainy można zobaczyć z czterech punktów obserwacyjnych i w czterech kierunkach świata. Zaraźliwy taniec zrodzony w ciepłym klimacie Morza Śródziemnego. Choreograf Mario Bermudez Gil tworzy odnosząc się do swoich hiszpańskich korzeni, wieloletniej pracy w Izraelu w Batsheva Dance Company i łączy je z dziwaczną teatralnością NDCWales, aby wykreować przedstawienie pełne charakteru, wydobywające niesamowite umiejętności walijskich tancerzy.

Polska premiera!