Instytut

Gecko (Wielka Brytania)

20 lutego 2019

Godz. 18:00

21 lutego 2019

Godz. 20:30

MAŁOPOLSKI OGRÓD SZTUKI
UL. RAJSKA 12

Czas trwania: 75 minut
Bilety: 80 zł

Kreacja: Amit Lahav

Producent: Rosalind Wynn

Scenografia: Rhys Jarman i Amit Lahav

Reżyseria światła: Chris Swain i Amit Lahav

Muzyka komponowana: Dave Price

Współpraca: Rich Rusk

Reżyseria dźwięku: Nathan Johnson

Nadzór nad wykonaniem kostiumów: Amy Cook

Obsada i kreacja zbiorowa:
Chris Evans
Amit Lahav
Ryen Perkins‐Gangnesestory

François Testory

Menadżer produkcji: Hannah Blamire

Inspicjent: Sean Ford

Operator dźwięku: André Birck

Światło: Joe Hornsby

Muzycy: Dave Price & James Alsopp
Wokalista solo: François Testory
Wokal rytualnego tańca: Chris Evans & Amit Lahav

 

Przy wsparciu Arts Council England i Ipswich Borough Council. Przy współpracy z: Derby Theatre, Warwick Arts Centre i New Wolsey Theatre. Wraz z DanceEast i Northern Stage.

Zdjęcia: Richard Haughton

Gecko to wielokrotnie nagradzany, cieszący się międzynarodowym uznaniem teatr fizyczny, prowadzony przez Amita Lahava. Artyści tworzą teatr wizualny i instynktowny, oparty na specyficznej wypracowanej przez siebie metodzie ruchu. Ich prace pozostają otwarte na interpretację.

Wraz z wciąż rozrastającym się zespołem międzynarodowych wykonawców i twórców, przedstawienia Gecko łączą różne grupy wiekowe, narodowości i formy. Teatr występuje zarówno w kraju jak i za granicą, budując silną sieć współpracy na całym świecie. Gecko to teatr ambitny i wyjątkowy, ich występy cieszą się zawsze niezwykłą popularnością i entuzjastycznym odbiorem.

„Instytut” to spektakl mówiący o różnych obliczach ludzkiej natury. To ekspresyjne przedstawienie o ludzkim lęku i wyobcowaniu w zderzeniu ze współczesnością.

„Czy już za późno na troskę? Myślę, że najwyższy czas, by zadać to pytanie. W obecnych czasach jesteśmy bardziej wewnętrznie popękani i oddzieleni jeden od drugiego niż kiedykolwiek wcześniej. Czyżbyśmy zostali pozbawieni umiejętności zrozumienia siebie nawzajem i z tej przyczyny zdolności do troszczenia się, a także chronienia innych. Oprócz tego pojęcie troski stało się dziś walutą polityczną, mówi się o niej w mediach każdego dnia. Institute został stworzony przez Gecko z pragnienia eksploracji złożoności ludzkiej natury; naszego impulsu by troszczyć się i całkowicie polegać na innych.”

/Amit Lahav, Dyrektor Artystyczny/

Polska premiera!

„Eklektyczna i ekspresyjna choreografia. Wciąż zmieniające się style, tak by idealnie uchwycić nastrój chwili. Zagrane przez czterech mężczyzn z niezwykłą precyzją i wyczuciem.”

The Financial Times (Sarah Hemming)

„Dbałość o szczegóły rozciąga się na wszystkie aspekty tej pięknie zrealizowanej produkcji ... w całości tworzy to wyjątkową wizję.”

The Independent (Holly Williams)

„W pełni zasłużone spontaniczne owacje na stojąco. Świetne przedstawienie, które potwierdza, że oglądanie teatru fizycznego to czysta przyjemność.”

British Theatre Guide (Robin Strapp)

„Umiejętność gry zespołowej i dbałość o detale. Koniecznie trzeba zobaczyć.”

Broadway Baby (Joshua Clarke)