A world in reverse under the branches of an upturned tree – ‘Folk’ by Caroline Finn (PL)

Published: 21.01.2019

„Folk”to tajemnicza opowieść w stylu vintage, która rozgrywa się pod gałęziami odwróconego drzewa. Choreografka Caroline Finn tworzy osobliwy i surrealistyczny obraz życia wspólnoty. Intrygującej choreografii towarzyszą urzekająca muzyka i wyrazista, silnie zapadająca w pamięć plastyka.

„Wielowarstwowy spektakl, złożony z ujmujących obrazów.” /The Stage, Londyn (UK)/

„Choreografia Caroline Finn, dynamika tancerzy i budująca nastrój reżyseria światła Joe Fletchera. Wszystko to składa się na przedstawienie o ogromnej sile wyrazu.” /The Scotsman (UK)/

„Folk jest olśniewającą, składającą się z wielu warstw opowieścią na temat budowania relacji, przemian społeczności i osamotnienia współczesnego człowieka (…), zabawną, a zarazem niesamowicie wzruszającą.” /Wales Arts Review (UK)/

NATIONAL DANCE COMPANY WALES wystąpi po raz pierwszy w Polsce!

National Dance Company Wales jest zdobywającym liczne nagrody teatrem repertuarowym, którego siedziba mieści się w Cardiff. Prezentuje twórczość najwybitniejszych międzynarodowych choreografów, a także rodzących się talentów w dziedzinie tańca. Choreografie do ostatnich przedstawień tworzyli m.in.: Lee Johnston, Jeroen Verbruggen, Alexander Ekman, Johan Inger, Stephen Petronio i Christopher Bruce. W obecnym repertuarze znajdziemy też choreografie Marcosa Morau’a i Caroline Finn, która na stałe współpracuje z teatrem. National Dance Company Wales daje występy w teatrach w Walii, Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Taniec współczesny jest dla nich sposobem, by na nowo opowiadać stare historie, połączeniem pełnej życia fizyczności z niezapomnianą muzyką i piękną scenerią.